Історія школи

У самому центрі нашого села височить двоповерхова будівля – це Ляшківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів. Наша школа є осередком добробуту і злагоди, бо тут працюють справжні фахівці, талановиті і творчі педагоги.

Освіта в селі розпочалася далекого 1892 року, коли за рахунок Кобеляцького земства, було побудовано земську школу. Всіх дітей початкової школи навчав один учитель. Більшість дітей закінчували 1 – 2 класи та йшли працювати. У 1912 році за кошти жителів села було побудовано ще одну школу – церковно – приходську. Але ці дві школи не могли охопити всіх охочих навчатися. Працювали у дві зміни; в одній класній кімнаті навчалось 50 – 80 школярів. У 1931 році відкрилась семирічна школа, в якій працювало декілька вчителів. Частина класів була розміщена у колишніх куркульських будинках. Було спроектовано будівництво нової школи, але побудувати через війну не вдалося. У тяжкі воєнні роки працювали 1 – 4 класи. У 1943 році німецькі фашисти спалили школи; залишилося лише приміщення старої першої школи. У ній навчалися в три зміни, потім перейшли на двозмінне навчання.

У 1974 році закінчилось будівництво типового приміщення на кошти колгоспу “Більшовик”, з 1979 року школа стала середньою.

У свій час директорами школи були Більченко О.П., Звірко І.І., Постольник П.Ф., Жадан М.М., Палюх І.Г., Герасименко С.І., Гунченко С.І., Шарівська В.П., Цимбал Л.П., Китайгора С.М.

З 2001 року школу очолює Тищенко Л.І. – випускниця навчального закладу.

В педагогічному колективі рідної школи сьогодні трудяться її випускники: Тищенко Л.І., Тищенко О.І., Малик Н.М., Білоус Ю.А., Шарівська В.П., Яріз Н.В., Молодан В.А., Дубина Н.С., Яценко К.І., Остапенко Л.А.Самокиша М.Є., Гладус Т.А., що складає 60 % від загальної кількості вчителів.

Члени колективу сучасної школи, які є вихованцями Ліпієнка М.М., Ліпієнко Т.Є., Молодан Т.Д., Назаренко Л.С., продовжують кращі традиції своїх наставників у формуванні власного світобачення учнів, у визначенні життєвої позиції, свого місця в житті. Педагогічний колектив прагне створити умови для виховання здорового покоління та розвитку творчої особистості в умовах сучасної школи. Навчальним закладом впроваджуються інноваційні здоров’єзберігаючі, здоров’яформуючі та здоров’єзміцнюючі технології навчання та виховання. Пропаганда здорового способу життя є основним чинником формування, зміцнення та збереження здоров’я дітей. Ця педагогічно керована діяльність спрямована на забезпечення права кожної дитини розвиватися здоровою, мати умови для всебічного розвитку, бути надійно психологічно та соціально захищеною.Творчий підхід до навчання та виховання учнів характеризує роботу Тищенко Л.І., Шарівської В.П., Яріза О.І., Тищенка О.І.,Самокиші М.Є., Білоус Л.П., Городецької Т.М., Молодан О.М., Яріз Н.В. Авторитет вчителя, його самовіддана праця, творчий пошук сприяють тому, що випускники школи йдуть навчатись до педагогічних ВНЗ, а потім продовжують роботу в стінах рідної школи.