початкових класів

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЕКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ПРОВЕДЕННЯ  ПОЗАУРОЧНОЇ РОБОТИ З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ

24 лютого 2015 року відбулося засідання методичного об’єднання  вчителів початкових класів. Розглядалося питання: « Про організацію проектної діяльності молодших школярів у процесі проведення позаурочної роботи з літературного читання».

Виступила голова метод об’єднання Білоус Л. П.,яка звернула увагу на те що  пріоритетним напрямком державної політики в сучасній освіті є особистісна орієнтація. Школа сьогодення робить спробу повернутися до індивідуальності кожної дитини. Створюються відповідні умови в нашій школі для розвитку й максимальної реалізації її нахилів і здібностей. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є проектна діяльність, яка  є важливою умовою розвитку активності й самостійності дитячої особистості та підвищення якості навчання. Вчителі початкових класів  у процесі проведення позаурочної роботи з літературного читання вирішили створити творчий проект на тему: «Великий Кобзар», присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Для здійснення проекту було створено 4 учнівських групи – декламатори, актори, біографи, художники та визначено їм завдання. Учні з групи «Біографи» мають зібрати та опрацювати інформацію про життєвий шлях Т.Г.Шевченка під керівництвом класовода Городецької Т.М.; з групи «Декламатори» - вивчити напам’ять вірші Т. Г.Шевченка та прийняти участь у шевченківських читаннях відповідальна Байбуз О.Г.; з групи «Художники» намалювати ілюстрації до творів Великого Кобзаря та оформити виставку робіт дітей – відповідальна Остапенко І. Л.

Під час підготовки до проведення даного проекту вчителі ставили перед собою ціль: навчати учнів здійснювати проектну діяльність, формувати дослідницькі вміння на основі вивчення життя і творчості Т.Г.Шевченка; - розвивати навички роботи в групі; користуватися додатковими джерелами інформації; виховувати почуття гордості за славного сина України, сприймати його творчість як духовну спадщину українського народу.